1. Objevte Toyotu
 2. Made in Europe – Vyrobeno v Evropě
 3. Náš evropský příběh

Od malého dovozce po provozovatele mnoha výrobních závodů

 • Své působení na evropské půdě proměňujeme již od počátku 90. let minulého století. Po vytvoření úspěšné prodejní sítě jsme se rozhodli vybudovat místní výrobní závody, abychom zde mohli produkovat automobily pro evropské zákazníky.

  Již v polovině 60. let minulého století jsme v Portugalsku společně s holdingem Salvador Caetano vybudovali malý montážní závod na automobily, tedy ještě před spuštěním velkých výrobních provozů v tomto regionu. Počátkem 90. let minulého století jsme ve Velké Británii spustili závody na výrobu spalovacích motorů a automobilů a postupně začali vyrábět i ve Francii, Turecku, České republice a Polsku.

  Sídlo společnosti Toyota Motor Europe najdeme v belgickém Bruselu. 
 • Naše evropské výrobní závody, do nichž jsme doposud investovali přes 10 mld. eur, dodnes vyprodukovaly přibližně 13 milionů vozidel. Kromě cca 25 tisíc lidí, které zaměstnáváme přímo, poskytujeme zakázky v objemu přes 6 mld. eur síti přibližně 400 evropských prodejců.

   
  Ústřední roli v našem působení na evropské půdě hraje centrála Toyota Motor Europe, která dohlíží nad velkoobchodními a marketingovými aktivitami značek Toyota a Lexus v Evropě prostřednictvím 29 národních marketingových a prodejních zastoupení v 53 různých zemích.
   
   
  Sídlo společnosti Toyota Motor Europe najdeme v belgickém Bruselu.